מאמרים »

אמנות דיגיטלית במאה ה- 21

אמנות דיגיטלית במאה ה- 21

ציור דיגיטלי – אבולוציה בעולם האמנות

עד לפני שנים לא רבות, גם ציירים מקצועיים בעלי ניסיון המורגלים לאמנות המסורתית, אט אט גילו את יתרונות הקדמה, את העובדה שהמחשב גם הוא כלי עבודה נוסף בכדי ליצור אמנות איכותית, בעלת מאפיינים ייחודיים רק לה.

ציורים דיגיטליים -הטכנולוגיה בשירות האמן

אמנים אשר למדו את התחום של אמנות דיגיטלית, עושים שימוש בתוכנות, אולם אין מדובר ב"מוטציה" קריאטיבית, אלא בסממן להתחדשות, רעננות והיבט נוסף ורב משמעות, הן בשל הטרנספורמציה והן בשל מאפייניו. ציור דיגיטלי נוצר בעזרת צילומים, וויזואליה אבסטרקטית או ריאליסטית, באמצעות אפקטים אותם לא ניתן ליצור במסגרת האמנות הקלאסית מסורתית. כלומר אמן העוסק בתחום ציורים דיגיטליים, יוכל להביע את עצמו, את רגשותיו ונקודת מבטו על העולם, בדרך שונה ועוצמתית יותר. 

אמנות דיגיטלית במאה ה- 21

לא חסרים אמנים בעלי שם עולמי העוסקים בתחום הכה ייחודי של ציור דיגיטלי, אולם אין זה בטוח כי הם הצליחו "לשנות פאזה" בקרב שוחרי האמנות במהירות המתבקשת. בנוסף, לא מעט אנשים מגלים שמרנות ואינם פתוחים לסוג שונה של יצירה. לעומת זאת, בקרב הצעירים קיימת התלהבות, ציורים דיגיטליים מתחברים לעולם התוכן שלהם. לכן נעשה מאמץ מהעוסקים בתחום, להטמיע את המודעות לעידן חדש של יצירה.

מדיה דיגיטלית – השמיים הם הגבול

ציורים דיגיטליים אמנם מורכבים ביסודם משכבות, פילטרים ואפקטים רבים, קשה לפספס את נוכחותם והחזותיות הכה דומיננטית. האמן יכול למצוא ברשת האינטרנט, מספר רב של כלים באמצעותם הוא יוצר את יצירותיו, העולם הממוחשב פתוח לפניו, וזהו בהחלט עולם ומלואו. 

אמנות דיגיטלית – יצירתיות במציאות טכנולוגית

התוכנות השונות המשמשות ככלי ליצירה של ציורים דיגיטליים, הינן תוכנות גרפיות בעיקרן, אולם עולם הגרפיקה הוא בעל חוקים משלו. ואילו כשעושים שימוש בתוכנות אלה לשם יצירה, חסרת חוקים, חסרת גבולות, עשירה באלמנטים, מתחילים לנטוע עוגן בעולם האמנות הממוחשבת.

התובנות הן מצדם של האמנים והן מצדם של אוהבי האמנות באשר הם, הלומדים להכיר ולהוקיר סוג של אמנות עכשווית ועדכנית ומגלים עניין והערכה לסוג יצירה זה, נעוצות בדיאלוג בלתי אמצעי בין מה שהאמן התכוון להביע לבין פרשנות הצופה.

 

אמנות דיגיטלית במאה ה- 21
© 2020 Havazellet Nevo - All Rights Reserved
סרטונים
חבצלת נבו - ציור דיגיטלי: חטיבת כרמלי 50, כרמיאל. 2199183
צרו קשר: 052-5346804
טלפון: 052-5346804 | כתובת: חבצלת נבו - ציור דיגיטלי חטיבת כרמלי 50 כרמיאל. 2199183
הודעה חשובה
 
הפעולה בביצוע ...