מאמרים »

אמנות דיגיטלית, היסטוריה

אמנות דיגיטלית, היסטוריה

  אם אתם נוהגים לשבת אל מול המחשב, עושים שימוש בתוכנות גרפיות ויוצרים ציור דיגיטלי, הרי שזוהי אמנות דיגיטלית.

אמנות דיגיטלית – מהי?

אמנות דיגיטלית היא סמל ליצירתיות מזן חדש, יותר ויותר אנשים מתוודעים אליה ומתחברים ליצירות כה ייחודיות, מרשימות ופנטסטיות. לעיתים ציור דיגיטלי אף נראה כאמנות מסורתית. בעזרת התוכנות, ניתן לעשות שימוש במברשות, דקות או עבות יותר, שפע של צבעים, וככלל אמנות דיגיטלית היא לא רק ציורים באמצעות מחשב, אלא גם יצירת סרטוני וידאו, טלוויזיה ועוד. בהחלט ניתן לומר כי זוהי הזדמנות פז לאנשים העוסקים בתחום ליצור את יצירותיהם באמצעים מודרניים וטכנולוגיה מתקדמת, ולתת דרור ליצירתיות, דמיון ומעוף.

מתי נוצר המונח אמנות דיגיטלית?

כבר בשנות ה- 80 אמנות דיגיטלית זכתה לביטוי, תפסה תאוצה, אולם אמנים יידועי שם, החלו לעסוק בתחום ציורים דיגיטליים עוד הרבה לפני. אחד מחלוצי התחום הוא אנדי וורהול ופרדריק נייק. בהחלט ניתן לומר כי קיימת אינטגרציה בין הטכנולוגיות המוצעות לנו כיום, לבין אמנות מרשימה ובעלת ערך מוסף משלה.

אמנות דיגיטלית ותערוכות

כבר לקראת סוף שנות ה- 60 של המאה שעברה, אפשר היה למצוא גלריות לאמנות המציגות ציורים דיגיטליים שנוצרו באמצעות מחשב. במקביל, מספר אמנים לא מועט, החל לחקור את הנושא ברצינות, כל שרצו הוא להבין מהי אותה טכנולוגיה ממוחשבת ודיגיטלית. אמנות דיגיטלית בעידן הנוכחי רק בשנות ה- 80, אמנות דיגיטלית תפסה תאוצה, התפתחה במהירות, זאת בזכות רשת האינטרנט ומכאן סוג זה של אמנות רק החל להתפתח עם השנים. כיום קיימות תוכנות גרפיות מובילות ומתוחכמות המציעות כמעט אין ספור אלמנטים ופונקציות ליצירת ציורים דיגיטליים, אמנים חופשיים מכל תלות בחומר, כלומר היצירה היא למעשה וירטואלית.

אמנות דיגיטלית, היסטוריה
© 2020 Havazellet Nevo - All Rights Reserved
חבצלת נבו - ציור דיגיטלי: חטיבת כרמלי 50, כרמיאל. 2199183
צרו קשר: 052-5346804
טלפון: 052-5346804 | כתובת: חבצלת נבו - ציור דיגיטלי חטיבת כרמלי 50 כרמיאל. 2199183
הודעה חשובה
 
הפעולה בביצוע ...