מאמרים »

יצירות אמנות דיגיטלית – עידן מודרני של השראה

יצירות אמנות דיגיטלית - עידן מודרני של השראה

מהו ההבדל בין אמנות דיגיטלית לאמנות מסורתית? מהו השוני? במשך שנים ארוכות טכנולוגיות מתקדמות ולא רק בתחום האמנות, הביאו לשינוי בחיינו. גם אמנים צלחו להבין את יתרונות הקדמה ותוכנות גרפיות הן כלי ליצירת אמנות נפלאה, ייחודית אשר מאפשרת לאמן לבטא את עצמו ללא כל מגבלה. זאת ועוד, שוחרי האמנות הבינו כי קיימות תמורות בתחום זה, והן צוברות תאוצה כל העת. המודעות לזן אחר של אמנות, מוטמעת עם הזמן. 

מהי אמנות דיגיטלית?

אמנות דיגיטלית נוצרת באמצעות תוכנות גרפיות למחשב, משמע אלה הן טכנולוגיות  אשר באמצעותן ניתן ליצור אמנות מקורית, חסרת גבולות, בעלת מסרים גלובליים, עכשווית, מודרנית ומפתיעה.
אמנות דיגיטלית היא אמנות לכל דבר ועניין, אולם טווח אפשרויות היצירה הוא רב יותר, בשל שילוב אלמנטים שונים.
השראה

אמנות דיגיטלית  היא מקור להשראה, מעוף ודמיון. כל אחד יוכל לבחור ציור אליו הוא מתחבר, נוגע בנימי ליבו אשר יוביל אותו לחשיבה ומפגש עם מחוזות הדמיון. הרי בסופו של דבר, בני אדם מפרשים תמונות וציורים בצורה סובייקטיבית.

מתי הכל התחיל?

למעשה, אמנות דיגיטלית הייתה כבר קיימת בשנות ה – 50 של המאה שעברה. זו הייתה רק התחלה המבשרת שמשהו גדול מתחולל בעולם האמנות. בשנות ה – 70, האמן הידוע והמפורסם, אנדי וורהול, החל ליצור יצירות פופ ארט, יפיפיות ומקוריות, ובנוסף יצר אמנות דיגיטלית שרק לאחר מכן התגלתה. בתקופה ההיא, זו הייתה פריצת דרך של ממש בעולם האמנות. עבודותיו של וורהול נחקקו בזיכרונם של מיליוני אנשים בעולם, ניתן לומר כי הוא הקדים את זמנו וחולל מהפיכה.

אמנות מסורתית לעומת אמנות דיגיטלית
בעבר, וכמובן גם כיום, ציירים היו נוהגים ליצור יצירות אמנות באמצעות פלטה של צבעים ומכחול, זוהי האמנות המסורתית אותה כולם מכירים. אולם בעידן המודרני ניתן מקום מכובד ליצירות דיגיטליות, הן מביאות עמן משב רוח רענן ומרתק והן "מסונכרנות" עם רוח הזמן.

מהו הקסם?

בתחום הציורים הדיגיטליים השמיים הם הגבול. האמן יכול כהרף עין למחוק, לשנות את אופי היצירה, העבודה יכולה להתחיל עם רעיון מסוים ולהסתיים ברעיון שונה לחלוטין. כמו כן, האמן משלב בציורים מגוון אלמנטים שונים, כגון צילומים למשל.

יצירות אמנות אלה, אף לעיתים רבות נראות כציור שמן אמתי, אולם אין האמן מוגבל בצבעים, טקסטורות וטכניקות יצירה.

בנוסף, חשוב לזכור, אין זה משנה כמה אנשים ירצו לרכוש יצירת אמנות מסוימת, היא אמנם אחת ויחידה, אולם מכיוון שהעבודות מודפסות על בד קנבס, רבים יוכלו ליהנות ממנה, אלא אם כן מדובר במהדורה מוגבלת. לא פחות חשוב - אלה הם ציורים אשר צבעיהם, לעולם אינם דוהים.

זה לא המחשב, זה האמן 

כל אמן באשר הוא, חייב להיות מיומן, על אחת כמה וכמה כאשר הוא עושה שימוש בתוכנות גרפיות להן פונקציות רבות. גם כאן, עליו לדעת להשתמש בטכניקות, לנצל את כל האלמנטים העומדים לרשותו, כגון איורים, ציורים, צילומים ועוד. בהחלט ניתן לומר כי יצירות אלה הן מורכבות, הן נבנות נדבך אחר נדבך, או עד שהתוצאה הסופית אליה כיוון האמן מיישרת קו עם מה שברצונו להביע, לשדר למתבוננים, לעורר מחשבות וליצור סקרנות רבה בקרב שוחרי אמנות דיגיטלית.

 

© 2020 Havazellet Nevo - All Rights Reserved
חבצלת נבו - ציור דיגיטלי: חטיבת כרמלי 50, כרמיאל. 2199183
צרו קשר: 052-5346804
טלפון: 052-5346804 | כתובת: חבצלת נבו - ציור דיגיטלי חטיבת כרמלי 50 כרמיאל. 2199183
הודעה חשובה
 
הפעולה בביצוע ...