מאמרים »

ציורים דיגיטליים

ציורים דיגיטליים אין קץ לקריאטיביות

גם ציורים דיגיטליים הם חלק אינטגרלי מעולם האמנות. למעשה, באמצעות תוכנות גרפיות מתקדמות, ניתן ליצור ציורים אשר נראים לעיתים דומים לאלה שצוירו באופן מסורתי, זאת באמצעות כלים, טכניקות ואלמנטים בתוכנה.

ציור דיגיטלי רואים על גבי מסך המחשב, אך הוא בהחלט יכול לצאת לאור בעזרת הדפסתו על בד קנבס איכותי. בסופו של דבר הוא נועד לתלייה על הקיר ולשדרוג האווירה בכל חלל, בצורה יוצאת מן הכלל.

תוכנות

כיום קיימות לא מעט תוכנות, חלקן טובות יותר בעלות אלמנטים רבים, וחלקן פשוטות יותר. בעזרתן, האמנים יכולים ליצור יצירה דומה מן ההיבט הוויזואלי לציור צבעי שמן או צבעי אקריליק. אולם אין זוהי לאו דווקא המטרה, שכן ציור דיגיטלי בהחלט מוסיף עוד ממד משלו לעולם היצירה.

אפקטים

כלל התוכנות הגרפיות מציעות כלים שונים, ובהחלט ניתן לצייר או ליצור רישומים, זאת באמצעות מברשות בעוביים שונים. בנוסף, אמנים העוסקים בתחום זה יכולים ליצור ציורים בתלת ממד וטקסטורות מגוונות.

סגנון הציור

בדומה לאמנות מסורתית, גם באמנות דיגיטלית ניתן ליצור ציורים המייצגים תקופות שונות בתחום עולם הציור. למשל: ציורים אימפרסיוניסטים, ריאליים יותר או דמיוניים, ציורים סוריאליסטיים ובעוד סגנונות רבים אחרים.

מי עושה שימוש בתוכנות הייעודיות?

אמנם ניתן ללמוד באופן אוטו דידקטי כיצד עושים שימוש בתוכנות גרפיות, אולם מכיוון שהן כה מורכבות ועם פונקציות רבות, בהחלט מומלץ ללמוד את הנושא בקורס גרפיקה. מי שלמד, יוכל מאוחר יותר, לעשות שימוש בכלים שרכש גם בכדי ליצור אמנות, כגון למשל – ציורים דיגיטליים.

אמנות עכשווית זאת מצריכה חשיבה לעומק ושליטה בטכניקות. האמן מפתח את רעיונותיו תוך כדי ניסוי וטעייה. כל יוצר יכול לעשות שימוש בתוכנות הללו באופן שונה, ואכן לכל אחד מהם טביעת יד משלו. 

יצירתיות, דמיון מפותח ומודעות לסביבה

כאשר אמן עוסק בתחום ציורים דיגיטליים, מן הסתם בראש ובראשונה עליו להיות קריאטיבי, איש של יצירה, הרבה דמיון, ולא נגזים אם נאמר שבאמצעות הציורים הללו, קל יותר להעביר מסרים לסביבה. למשל: ציורים דיגיטליים שהם מעין כרזות עם מסר מילולי, מעודדות לחשיבה וסקרנות, ובתוכנות הגרפיות קיימים שלל פונטים לבחירה.

הצלחה מסחררת בכל העולם

אם מדברים על העבר ועל מה שהיה פעם ומשווים להווה, ניווכח כי התקדמות האדם היא סוג של פלא. כיום הכל ממוחשב והאמנות שינתה גם היא את פניה. יותר ויותר שוחרי אמנות, במיוחד בני הדור הנוכחי, מגלים התלהבות רבה, ציורים דיגיטליים נושקים לעולם הממוחשב והדיגיטלי בו הם חיים.

 

ציורים דיגיטליים
© 2020 Havazellet Nevo - All Rights Reserved
סרטונים
חבצלת נבו - ציור דיגיטלי: חטיבת כרמלי 50, כרמיאל. 2199183
צרו קשר: 052-5346804
טלפון: 052-5346804 | כתובת: חבצלת נבו - ציור דיגיטלי חטיבת כרמלי 50 כרמיאל. 2199183
הודעה חשובה
 
הפעולה בביצוע ...