מאמרים »

ציור דיגיטלי, מאז שנות ה-60

ציור דיגיטלי, מאז שנות ה-60

  ציירי האמנות הקלאסית, לא נזקקו למחשב או תוכנות גרפיקה, הם נהגו ליצור את אמנותם באמצעות בד, סוגים שונים של מברשות, וכמובן פלטת צבעים. ציירים מסורתיים לא נעלמו מהעולם, שהרי זוהי מסורת. אולם קיימת אפשרות לא פחות טובה ליצור אמנות עכשווית, ציורים דיגיטליים מלאי השראה ומפתיעים בוויזואליות שלהם.

אמנות דיגיטלית – מתי הכל התחיל? במדויק, קשה לקבוע ממתי אמנות דיגיטלית תפסה תאוצה, אולם עוד בשנות ה-60 של המאה הקודמת, הראשון שהחל ליצור אמנות דיגיטלית היה אמן גרמני בשם נייק. כמו כן, מאוחר יותר האמן האמריקאי הידוע – אנדי וורהול, החל לעסוק בתחום אמנות דיגיטלית, בין היתר על מנת לקדם אותה בעולם ממוחשב ווירטואלי.

ציורים דיגיטליים – המעבר מבד למחשב במשך השנים חלו תמורות רבות בעולמינו הממוחשב, כך שהוא מאפשר גם ליצור אמנות, ציורים דיגיטליים למשל. אולם בימים עברו, העבודה הייתה מורכבת יותר. כיום תוכנות הגרפיקה מאפשרות ליצור ציורים דיגיטליים בקלות יחסית. אמנות מסורתית והמעבר לעידן חדש אמנים רבים אשר עסקו באמנות מסורתית, גילו במשך הזמן את התוכנות הגרפיות. הגילוי היה מרתק מעין כמותו ויצר סקרנות רבה. כמו כן, ניתן לעשות שימוש בכמה תוכנות המשלימות אחת את השנייה.

ציורים דיגיטליים – כיצד הכל התחיל?

בין אם מדובר על אמנים הממשיכים עם קו האמנות המסורתית או בין אם מדובר בתחום אמנות שונה במקצת – ציורים דיגיטליים, האמן צריך להתחיל עם רעיון כלשהו. הוא גם יכול להובילו למחוזות אחרים לגמרי במהלך העבודה. קל יותר לעשות זאת באמצעות תוכנות גרפיות. בהחלט יש כאן יתרון עצום. ציורים דיגיטליים ניתנים לשינוי בכל עת נתונה.

ציור דיגיטלי ותוכנת פוטושופ

בעזרת תוכנה זו, ניתנת האפשרות לעוסקים בתחום ציורים דיגיטליים, להתחיל עם צבע אחד בודד כרקע ואז להוסיף לו אלמנטים נוספים. כך גם ניתן ליצור ציור דיגיטלי דמיוני, כזה הנוצר מתוך עולם הפנטזיה של האמן, ומבטא את סגנון עבודתו הייחודי. זהו השלב בו הציור קורם עור וגידים.

ציור דיגיטלי – שלל אפשרויות

ניתן ליצור ציור דיגיטלי ממש בדומה לציור מסורתי, זאת בעזרת מברשות שונות, אין ספור צבעים, פילטרים ופונקציות המאפשרות ליצור אמנות בסגנון אחר, אטרקטיבי ביותר. האפשרות להעלים את הציור, לעוות אותו, מה שאיננו קיים באמנות מסורתית, הופך את הציור הדיגיטלי לחלק מעידן חדש.  

ציור דיגיטלי, מאז שנות ה-60
© 2020 Havazellet Nevo - All Rights Reserved
סרטונים
חבצלת נבו - ציור דיגיטלי: חטיבת כרמלי 50, כרמיאל. 2199183
צרו קשר: 052-5346804
טלפון: 052-5346804 | כתובת: חבצלת נבו - ציור דיגיטלי חטיבת כרמלי 50 כרמיאל. 2199183
הודעה חשובה
 
הפעולה בביצוע ...